Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen’den Süper Lig Açıklaması

TFF 1. Lig’den Süper Lig’e çıkmayı garantileyen Göztepe’de Başkan Rasmus Ankersen, Gürsel Aksel Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“YOLCULUĞUMUZUN İLK KISMINI TAMAMLADIK”

Ankersen, Göztepe’de yakaladıkları başarının kendisi için sürpriz olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yolculuğumuzun ilk kısmını tamamladık ve ikinci adıma geçiyoruz. Şu anda önümüzde birçok meydan okuma var, bunun da farkındayız. Kendini sürekli geliştirecek ve potansiyelini tamamlayacak kulüp olma yolunda adım adım ilerlemeye devam edeceğiz. Çok hızlı adımların mutluluk ve başarı getireceğine inanmıyorum. Sürekli kendimizi geliştirerek gün ve gün devam edeceğiz. Bir yıl başarı yakalayan, ardından ortadan kaybolan kulüplerden biri olmayacağız. Devamlılığı sağlayan başarılı bir Göztepe yaratacağız.”

“KULÜBÜMÜZÜ HEM MÜTVAZI HEM DE ÖZ GÜVENLİ TEMSİL EDECEĞİZ”

Göztepe taraftarına verdiği destekten dolayı teşekkür eden Ankersen, “Futbolda ‘şu yıl burada olacağız’ diyebilmek bunlar zor şeyler. Göztepe’nin her gün daha da güçleneceğini ve İzmir’in çok önemli bir temsilcisi olacağına inanıyorum.” dedi.

“Biz herkese saygı duyacağız. Mütevazı olacağız ama aynı zamanda yüksek öz güvenle kulübümüzü temsil edip, en iyi başarıyı sağlamak için her şeyi yapacağız ve birçok kulübü gelecek sezon şaşırtacağımıza inanıyorum.”

Onursal başkan olarak ilan edecekleri Mehmet Sepil’in Göztepe’ye katkısının çok fazla olduğunu belirten Ankersen, “Çok önemli temeller ve altyapılar oluşturuldu. Bunlar olmasaydı bugünkü başarı kesinlikle sağlanamazdı. Aynı zamanda o olmasa biz buraya gelip böyle bir yatırım yapmayı göze almazdık.” diye konuştu.

Ankersen, Göztepe’ye geldiklerinde en büyük düşüncelerinden birinin genç Türk futbolcularını geliştirmek olduğunu ve bunda başarılı olduklarını belirterek, “Sport Republic olarak Afrika’da yetenek geliştirme adına önemli çalışmalarımız var ve oradan önemli oyuncular bulmaya çalışıyoruz. Buna aynı şekilde devam edeceğiz. Bu bizim stratejimizin anahtar faktörlerinden bir tanesi. Biz her zaman potansiyeli yüksek genç oyuncuları buraya getirmek için ve Süper Lig’de şans vermek için her şeyi yapacağız.” dedi.

Transferde çok büyük isimleri kadrolarına katmayabileceklerini aktaran Ankersen “Çünkü futbolda dün yoktur, yarın vardır. Biz kesinlikle öncelikle oyuncunun 1-2 yıl içinde neler getirebileceğini, potansiyeline odaklanıyoruz ve buna göre hareket etmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“FUTBOLDA TRANSFERLER ÖNEMLİ ŞEY DEĞİLDİR”

Ankersen, altyapı tesisi konusunda eksiklerin olduğunu, bu konuda doğru alanların bulunması gerektiğini ve desteğe ihtiyaçlarının olduğunu kaydetti.

Türk futbolunun sadece transferler üzerinden okunmaya çalışıldığını belirten Ankersen, şöyle konuştu:

“Ama futbolda transferler önemli şey değildir. Birçok iyi oyuncuyu bir araya getirirsiniz ama doğru bir planınız yoksa o zaman başarıya kesinlikle ulaşamazsınız. Sabırlı olmanız çok önemli. Doğru oyuncuları o kulüp o takım için doğru oyuncuları hocayı bir araya getirmeniz ve onlara bir süre vermeniz, sabırlı olmanız gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Türkiye’de bunun tüm dünyada olduğu gibi biraz eksik olduğunu düşünüyorum.”

Ankersen, Göztepe ile Sport Republic bünyesindeki İngiliz ekibi Southampton arasında oyuncu değişikliklerinin olabileceğini belirterek, “Southampton da Premier Lig için play-off oynuyor. Umarım Göztepe’deki aynı mutluluğu orada da yaşarız.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x