Pentagon merakla beklenen UFO raporunu açıkladı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana bakanlık görevlileri tarafından tanımlanamayan uçan cisimlerle (UFO) ilgili yapılan incelemelerin sonuçlarını açıkladı.

Pentagon’un açıkladığı UFO raporunda, cisimlerin Dünya dışından geldiğine dair hiçbir kanıt elde edilemediği bildirildi. Dün açıklanan raporda, UFO olduğu düşünülen cisimlerin çoğunun sıradan maddeler olduğu belirtildi.

‘BİRÇOK OLAY NET DEĞİL’

Pentagon sözcüsü Pat Ryder, akademik kurumların desteğiyle yürütülen incelemelerde, UFO ihbarlarının tümünün Dünya dışı varlıklarla bağlantısız çıktığını ifade etti. Ryder, yine de birçok olayın tam olarak netleştirilemediğini vurguladı.

Raporda, popüler kültürde ABD’nin keşfettiği Dünya dışı varlıkları ve araçları gizleyerek yeni bir teknoloji üretmeye çalıştığı yönündeki inanışın da yanlış olduğu kaydedildi.

Pentagon 2022’de de yeni teknolojilerle yapılan incelemeler ışığında uzaylıların Dünya’yı ziyaret ettiğine dair bir işaret olmadığı sonucuna varmıştı.

2023 Ulusal Savunma Yetki Anlaşması’na göre Dünya dışı varlıklarla ilgili olarak ABD Kongresi’ne her yıl bir rapor sunulması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x